Slepovací dřevěná stavebnice Usedlost, Homestead W03 Walachia

Kód: 8594036430037
Akce Výprodej
Značka: walachia
440 Kč
Skladem (4 ks)

Dřevěná slepovací stavebnice obsahuje dřevěné hranolky daných délek ke stavbě roubených stěn, díly na střechy a štíty, kartonové výseky oken a dveří i předtištěné papírové potisky. Součástí stavebnice je schematický montážní plán.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Usedlost představuje nejběžnější stavbu ve všech starých vesnicích. Součástí tohoto rodového domu byly většinou obytné prostory pro rodinu majitele, malá stáj pro domácí zvířata, stodola na uskladnění sena, malá sýpka na uskladnění obilí a sklep v zemi. Všechny stavby tohoto typu byly v zásadě svým celkovým řešením velmi podobné a lišily se především svou velikostí. Usedlost mohla být buď součástí vesnice, nebo, jak bylo charakteristické například pro horské oblasti, izolovaná.
 
Ve stavebnicích HOBBY KITS naleznete vše potřebné k sestavení. Ke stavbě slouží jednoduché obrázkové návody se symboly jednotlivých úkonů, a proto je můžou sestavovat děti po celém světě. Základním stavebním materiálem jsou přesně zhotovené hranoly z borového dřeva a rozměru 9×9 mm v délkách od 16 do 230 mm určených ke stavbě roubených stěn. Plochy střech, štítů, pavlačí a teras jsou zhotoveny z překližky 3 mm a polepují se papírovými potisky. Funkční dveře a okna zasklená folií jsou z potisklého kartonu. Jednotlivé stavby se slepují lepidlem na dřevo a papír (není obsahem). Součástí návodu jsou malé kapitoly ze stavebního oboru a historie lidové architektury. Modely staveb jsou v měřítku 1:32.
Hotové stavby jsou estetickými doplňky dětských pokojíčků, využívají se ke hrám s autíčky, zvířátky, vojáčky i panenkami, o vánocích mohou tvořit základ lidového Betlému. Hmotnost, 1,06 kg, Velikost, 340 x 180 x 180 mm, Velikost krabice, 290 x 217 x 47 mm, Obtížnost 2 - Snadno. Počet dílů 174.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: